Головна / новини / змагання / КС 2022 Хаммамет: Бакастова – за крок від п’єдесталу, Харлан – 11-та
КС 2022 Хаммамет: Бакастова – за крок від п’єдесталу, Харлан – 11-та

Сьогодні, шаблістки визначили найсильніших в особистій першості Кубку світу, що проходить у Хаммаметі (Туніс). Найдалі серед представниць України, до стадії 1/4, дійшла Юлія Бакастова, вигравши три з п’яти поєдинків у турі прямого вибування одним ударом! Восьме місце, яке з рештою посіла 25-річна киянка, стало її найвищим у кар’єрі особистим досягненням на змаганнях такого рівня.

Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан зупинилася в 1/8. Лідер нашої збірної впевнено здолала перших двох суперниць в олімпійці – угорку Ренату Катону (15:6) та Нізанур Ербіль з Туреччини (15:7), але програла за вхід у вісімку Сабіні Мартіс. Поступаючись 6:10, Ольга зуміла зрівняти рахунок (10:10), але в кінцівці спритнішою була представниця Румунії (11:15).

Відзначимо, що це був перший турнір за останні десять місяців для нашої титулованої шаблістки, яка, зробивши паузу в кар’єрі після Ігор у Токіо-2020, на радість великої армії своїх вболівальників попри надскладні обставини, в яких опинилася уся наша країна, все ж вирішила повернутися на доріжку та захищати честь синьо-жовтого прапора на спортивному фронті.

Харлан, зауважимо, попри перерву у виступах, зберегла місце у Топ-16 світового рейтингу, що дозволило їй стартувати одразу з 1/32. З чотирьох українських шаблісток, яким довелося долати попередній етап, з цим завданням впоралася лише Бакастова.

Юлія виграла п`ять з шести боїв у групі й згодом провела п’ять поєдинків у турі прямого вибування: в 1/64 пройшла Татьяну Назлимову зі США (15:14), в 1/32 – канадку Габріеллу Пейдж (15:10). У наступних двох зустрічах Бакастова продемонструвала дива витримки в кінцівці: в 1/16 з француженкою Сір’єль Жірардан, зумівши відігратися з рахунку 12:14 (15:14), в 1/8 – з болгаркою Йоанною Ілієвою 13:14 (15:14). Проте у чвертьфіналі з медалісткою етапів Кубку світу та чемпіонату Азії японкою Місакі Емурою, яка згодом здобула золото турніру, наша спортсменка впоратися не змогла (3:15).

***

У командній першості, яка відбулася наступного дня, Ольга Харлан, Юлія Бакастова, Олена Кравацька та Олександра Бондар стартували з перемоги в 1/16  над Гонконгом. Відзначимо, що українки програвали після перших чотирьох боїв сім ударів (13:20), але зуміли відігратися (45:39). В 1/8, де нашій команді протистояв четвертий номер посіву Японія на чолі з новоспеченою переможницею Кубку світу в особистому заліку Місакі Емурою, ми одразу опинилися у ролі наздоганяючих (1:5). Проте завдяки зусиллям лідера команди Ольги Харлан, нам вдалося не лише відновити рівновагу, але й вийти вперед (30:29). На жаль, заключна частина зустрічі залишилася за суперницями (39:45), які згодом здобули срібло Хаммамету.

У нижній частині сітки українські шаблістки перемогли США (45:28) та Іспанію (45:41), поступилися Греції (36:45) і посіли у підсумку 10-те місце.