Головна / новини / змагання / ЄКЦ 2022 Сату-Маре: Срібний прорив українських рапіристок
ЄКЦ 2022 Сату-Маре: Срібний прорив українських рапіристок

12-13 лютого у румунському місті Сату-Маре пройшов етап Європейського кадетського циклу з фехтування на рапірах серед дівчат. Нашій збірній він приніс срібну нагороду, яку вибороли у командних змаганнях Світлана Бризгалова, Валентина Дерменжи, Світлана Кононихіна та Мілана Степовик.

13 лютого 2022 року. Сату-Маре. Українські рапіристки здобувають срібло ЄКЦ / Фото Олена Хісматуліна

Україна-2, за яку виступали спортсменки, розпочала боротьбу в олімпійці під восьмим номером з переконливої перемоги в 1/8 над другим складом Угорщини (45:31). У чвертьфіналі наші рапіристки змусили скласти зброю лідерів посіву – господарок турніру румунок на чолі зі срібною медалісткою особистої першості Андреа Дінка (45:39). А у півфіналі, програючи по ходу зустрічі два-три уколи, зуміли відігратися і вирвали перемогу у Молдови (45:42). І лише у фінальному поєдинку нашим дівчатам не вдалося підібрати ключик до суперниць, а саме команди Франції(25:45), у складі якої фехтували чемпіонка Алісія Одібер і бронзова медалістка Ай Керен першого дня змагань у Сату-Маре.

В особистій першості, яка розігрувалася напередодні, найкращий результат серед українок показала Крістіна Кулик, яка увійшла до Топ-8. Вона виграла чотири з шести боїв у групі й стартувала у турі прямого вибування під номером 24. Перших трьох суперниць в олімпійці миколаївська рапіристка здолала більш ніж впевнено, від жодної не пропустивши понад вісім уколів, завдавши при цьому усі 15. За крок від п’єдесталу Кулик зупинила господарка доріжки та майбутня віцечемпіонка турніру Андреа Дінка (11:15).