Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
"Герої спортивного року" 2008 - фехтування в 4 номінаціях Електронна адреса
Четвер, 19 лютого 2009 15:44

Сьогодні, а саме - 3 березня, у Національному Палаці мистецтв "Україна" наша країна довідається імена своїх чергових спортивних героїв. Цього разу  імена кращих із кращих відразу в дюжині номінацій оголосить Українська Академія спорту.

Відразу в чотирьох номінаціях фехтувальники будуть змагатися за почесне звання "Героя спортивного року" 2008 - такого представництва немає більше ні в однієї спортивної федерації України!

Так у номінації "Кращий тренер року" головний тренер збірної України з фехтування Вадим Гутцайт буде суперничати з головним тренером збірної України з стрільби Анатолієм Куксою і з тренером олімпійського чемпіона з боксу Василя Ломаченко Анатолієм Ломаченко.

За звання "Кращий спортивний організатор року" буде боротися президент Національної федерації фехтування України Сергій Міщенко. На рахунку Сергія Олександровича не тільки успішний виступ збірної з фехтування на Олімпійських іграх і чемпіонаті Європи, організація й проведення чемпіонату Європи з фехтування 2008 у Києві, але й організація й проведення трьох, що стали вже традиційними для світового фехтування, Етапів кубку Світу з фехтування в Києві й в Одесі. Протистояти панові Міщенко в цій номінації будуть президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак (успішний виступ збірної України з біатлону, розвиток біатлону в Україні) і голова фізкультурно-спортивного суспільства "Колос" Анатолій Усєнко (підготовка українських спортсменів до Олімпіади-2008, забезпечення відповідних соціально-побутових умов спортсменам і тренерам).

Серед параолімпійських видів спорту в номінації "Сильні духом" фехтування представляє Сергій Шенкевич (дворазовий бронзовий призер Параолімпійських ігор у Пекіні з фехтування на візках серед спортсменів з ушкодженням опорно-рухового апарата). Так само на звання сильного духом претендують Андрій Калина (чемпіон, срібний і бронзовий призер Параолімпійських ігор у Пекіні з плавання, рекордсмен Світу серед спортсменів з ушкодженням опорно-рухового апарата, першим в історії параолімпізму перевершив норматив майстра спорту серед олімпійців) і Тетяна Якібчук (чемпіонка й світова рекордсменка Параолімпійських ігор у Пекіні з легкої атлетики (метання диску) серед спортсменів з ушкодженням опорно-рухового апарата).

І вже традиційно (третій рік підряд) шабельна збірна України номінована на звання "Кращої команди року". Олімпійські чемпіонки Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик й Ольга Жовнір представлені в цій номінації разом із жіночою збірною України з біатлону (Оксана Хвостенко, Оксана Яковлєва, Віта Семеренко, Валентина Семеренко) - срібні призерки чемпіонату Світу, чемпіонки Європи в естафетній гонці й чоловічим дуетом Іллі Кваша й Олексія Пригорова - бронзові призери Олімпійських ігор у Пекіні з синхронних стрибків у воду.

Хочеться відзначити, що двічі ми вже вигравали цю нагороду: у 2007 році престижне звання команди року одержала команда - срібний призер Чемпіонату світу з фехтування на шаблях серед чоловіків (Володимир Лукашенко, Владислав Третяк, Олег Штурбабин і Дмитро Бойко), а в 2008 дівчата шаблістки, так само срібні призерки Чемпіонату світу з фехтування, (Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик і Ніна Козлова) перейняли цю естафету в сильної статі.

Що ж, вболіваємо за наших!