Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Двічі герої Електронна адреса
Середа, 04 березня 2009 13:37

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/hero2008/komanda.jpg
Учора в Національному палаці мистецтв "Україна" відбулася третя щорічна всеукраїнська урочиста церемонія "Герої спортивного року - 2008".

Для фехтувальників церемонія почалася приємно й, уже можна сказати, традиційно. Приємно – тому що команда жіночої шаблі в складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик й Ольги Жовнір виборола звання кращої команди року, а традиційно –тому що шабельні команди одержують це звання з моменту заснування "Героїв спортивного року", тобто  вже третій рік поспіль.

Щоправда, у тендітні жіночі руки нагорода потрапила не одразу: на першій церемонії в 2006 році її отримала збірна команда з чоловічої шаблі, "відвоювавши" у збірної України з футболу. До речі, заслужено: сріблу фехтувальників на Чемпіонаті Світу протиставлялося 8 місце футболістів на змаганнях такого ж класу. З таким же срібним результатом ішли на другу церемонію торік наші шаблістки – й теж перемогли. Щоправда, тоді в команді замість Ольги Жовнір була Ніна Козлова.

Засмучений подих пролунав з ряду, у якому сиділи представники НФФУ, коли оголошували переможця номінації "Кращий спортивний організатор року" – Володимира Бринзака. Ну що ж, навіть потрапити в число номінантів, серед яких був і президент НФФУ Сергій Міщенко – вже велике досягнення.

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/hero2008/shenkevich.jpg
Не вдалося стати "героєм" і Сергію Шенкевичу – дворазовому бронзовому призерові XІІІ літніх Параолімпійських ігор у Пекіні з фехтування на візках. Однак і суперник, що переміг у номінації "Сильні духом", у нього був гідним: Андрій Калина – чемпіон, срібний і бронзовий призер XІІІ літніх Параолімпійських ігор у Пекіні з плавання – став першим в історії українського параолімпізму спортсменом, що на Пораолімпіаді перевиконав норматив майстра спорту України.

Однак й у силі духу Сергія Шенкевича ніхто засумнівається не може: Сергій, не дивлячись на травму опорно-рухового апарату, досяг неймовірних висот у параолімпійському фехтуванні – він багаторазовий чемпіон України (шпага, рапіра), учасник XІІ літніх Параолімпійських ігор 2004 року в Афінах, срібний призер Чемпіонату Європи 2003 (шпага), чемпіон Європи 2005 року, бронзовий призер Чемпіонату Європи 2007 (шабля), дворазовий чемпіон і срібний призер Кубку Світу в 2008 році. Шкода тільки, що в одній номінації не може бути двох переможців...

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/hero2008/gytc.jpg
У тому, що номінація "Кращий тренер року" – наша, фехтувальники навіть не сумнівалися. Одержувати нагороду на сцену Вадим Гутцайт вийшов разом зі своєю семирічною дочкою Еліною. "Я дуже пишаюсь цією нагородою", - сказав Вадим, "Ми дуже довго йшли до цього. Адже це не тільки моя нагорода. Це й нагорода старшого тренера жіночої шаблі Валери Штурбабіна, і дівчат – олімпійських чемпіонок..." Подякував  Вадим Маркович і президентові НФФУ Сергію Міщенко, й уболівальникам, і взагалі всім тим, хто допомагає фехтуванню досягати високих спортивних результатів.

Але найтепліші слова від кращого тренера року дісталися звичайно ж рідним: "Окреме подяку я хочу висловити нашим родинам, і я знаю, що всі тренери мене зараз зрозуміють. Тому що всі свята наші родини – самі, всі дні народження – вони самі. Спасибі вам величезне. Моя матір, дружина й дочка, я люблю вас".

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/hero2008/paramonov_bybka.jpg
Проте представники фехтування на сцену виходили не тільки одержувати нагороди, але й вручати. Генеральний секретар Міжнародної федерації фехтування Максим Парамонов вручив Сергію Назаровичу Бубці спеціальну нагороду Міжнародного олімпійського комітету "За шляхетність і дотримання принципів Чесної гри".

Варто відзначити, що передісторія цієї нагороди сама по собі унікальна: у 1995 році на "Гран Прі" у Монако Сергій Бубка поділився зі своїм суперником Оккертом Брітсом своїми снарядами (Брітс свої шести забув десь при пересадці в Берліні). Турнір Брітс виграв, обійшовши Бубку на 5 сантиметрів, у потім у інтерв’ю журналістам заявив, що Бубка підсунув йому "дитячі шести"....

У тому ж 1995 МОК визнав Сергія Назаровича власником нагороди "За шляхетність і дотримання принципів Чесної гри", однак забрати саму нагороду Бубці ніяк не вдавалося. І от, через 14 років нагорода знайшла свого власника.