Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Пішов з життя Заслужений тренер СРСР і України Когут Михайло Антонович Електронна адреса
П'ятниця, 03 липня 2015 12:49

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/kogut-1.jpg
2 липня пішов з життя Заслужений тренер СРСР і України Когут Михайло Антонович

Народився Михайло Антонович у 1931 році 30 вересня.

Усе життя його було пов'язано зі спортом. Захоплювався самими різними видами, й скрізь у нього були результати, розряди: легка атлетика, спортивна гімнастика, бокс, академічне веслування, гирьовий спорт, боротьба.

Справою його життя стала педагогіка, тренерська робота – Фехтування. Починав він ще з фехтування на штиках. Нині вже не існуючий вид спорту. Михайло Антонович неодноразово був призером чемпіонату України, майстром спорту СРСР (1962 р.)

Після закінчення Київського державного інституту фізичної культури тренерську діяльність почав у ДСО «Авангард», де виховав відомих спортсменів і тренерів М. Шимшовича, М. Левіна, О. Оболенського,  Є. Кагановського й плеяду багатьох інших відомих спортсменів – чемпіонів і призерів СРСР. Маючи видатний талант педагога, М.А. Когут був визнаний гідним звання заслуженого тренера УРСР (1969 р.).

У 1970-х роках Михайло Антонович очолював збірну команду України з шаблі. Під його керівництвом шабельна збірна команда України неодноразово ставала призером чемпіонатів СРСР. Продовжував свою тренерську роботу в ДСО «Динамо». Саме тоді у фехтування прийшли Георгій Погосов, Вадим Гутцайт, Сергій і Олександр Кокоріни, які під керівництвом Михайла Антоновича Когута досягли видатних спортивних результатів.

Керівництво збірної команди СРСР високо цінувало Михайла Антоновича, який часто залучався до навчально-тренувальних зборів збірної команди СРСР для роботи зі своїми іменитими учнями – чемпіонами світу В. Гутцайтом, Г. Погосовим, які згодом стали Олімпійськими чемпіонами.

У 1991 р. Михайлу Антоновичу було привласнене звання Заслуженого тренера СРСР.

Михайло Антонович Когут був чудовим сім'янином – чоловіком, батьком, дідом і прищепив любов до спорту всій своїй родині. Його дочки Вікторія й Ірина, онуки Микола, Антон, Дмитро і Руфіна – усі займалися в дитинстві та юності фехтуванням.

Особливо зворушливими були його відносини із дружиною Руфіною, яка забезпечила йому самий надійний «тил», що дозволило Михайлу Антоновичу досягти таких видатних тренерських результатів.
М.А. Когут – один з рекордсменів у підготовці майстрів спорту. Виховавши більш 200 майстрів спорту СРСР і України до самого останнього часу не залишав свою тренерську діяльність. Серед останніх учнів Михайла Антоновича – члени збірної команди України Євгеній і Олексій Стаценко.

З 2005 р. у рідному динамівському спорткомплексі проводиться щорічний Всеукраїнський турнір імені М.А. Когута.

Федерація фехтування України уболіває про відхід Михайла Антоновича з життя й приносить щирі співчуття рідним і близьким Михайла Антоновича.

Прощання з Михайлом Антоновичем відбудеться 4 липня у в Меморіальному залі Лісового цвинтаря о 11.00.