Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
Сергій Горецький: "За 5-бальною системою я б поставив нашим суддям 4,5" Електронна адреса
Неділя, 01 травня 2016 21:13
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/lichnosti/goretskiy2.png
В Ужгороді 26-27 квітня відбувся ХVІI Всеукраїнський турнір пам'яті ЗТУ Герея В.В., в якому взяли участь понад 300 юних шпажистів і рапіристів. Про те, як пройшли змагання, чого чекати від наших спортсменів у наступному змагальному сезоні, розповів один із головних організаторів турніру Сергій Горецький.


- Чи були очікуваними такі результати змагань?

Переможцями стали фаворити: Катерина Чорній, Назар Кожин, Анна Тараненко та Данило Ткач. Усі вони є лідерами національного рейтингу у своїй віковій категорії. Сюрпризів, в принципі, не було. Варто зазначити, що серед хлопчиків-шпажистів добре фехтували Данило Гойда, Максим Карюченко, Руслан Гасанов, непоганий результат показав Олексій Теплих, Владислав Круглов. Щодо дівчаток-шпажисток, то тут явні фаворитки Катерина Чорній і Анастасія Зеленцова. На мій погляд, поки що їм ніхто не може скласти гідну конкуренцію. Те ж саме стосується жіночої рапіри - Анна Тараненко і Олександра Буденко беззастережно лідирують на сьогодні, непогане фехтування показує Олександра Ребчуновська. Сподіваюся, що за літо наші спортсмени покращать свій рівень майстерності та будуть готові до нового сезону.

- Як оцінюєте рівень проведення змагань? Чи виникали якісь проблеми з організацією?

На цей раз організація змагань проходила більш-менш спокійно. Була досить-таки велика кількість учасників. Нам пішли назустріч представники з Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА на чолі з Ерфаном Віталієм Йосиповичем і виділили великий зал, допомогли з призами, профінансували деяких суддів, що приїхали з інших міст. Чималий внесок зробили Юліанна Герей і Анатолій Герей, які допомогли нам з організацією турніру. Фірма «СтМ» також виступили в ролі спонсорів наших змагань.

- Наскільки об'єктивним, на ваш погляд, було суддівство на турнірі?


За 5-бальною системою я б поставив нашим суддям 4,5. Чому? Тому що старший суддя був без краватки. На мій погляд, перший день взагалі пройшов "гладесенько-рівнесенько", а в другий траплялися дрібні локальні конфлікти, які легко можна було усунути. Перед змаганнями шпажистів суддя міжнародної категорії Юрій Сурдин провів збори, де пояснив арбітрам нові правила, таку ж бесіду перед змаганнями рапіристів провів Андрій Бакум. Хороший рівень суддівства продемонстрували Анатолій Хмелевський, Олександр Стаканов, Ірина Зикова, Олена Хісматуліна та Анна Дмитренко. Не варто забувати про молодих суддів-спортсменів. Як не дивно, але до них було найменше претензій.

- На ЧС в Бурже в цьому році наші спортсмени-кадети показали не найкращий результат, незважаючи на те, що протягом року стабільно потрапляли в топ-16, а то і на п'єдестал пошани. Що не склалося у Франції? Чого не вистачає українцям?


Я, на жаль, не був присутній на Чемпіонаті світу в Бурже, тому складно говорити на цю тему. Я був на Чемпіонаті Європи і можу сказати, що на той момент наші спортсмени об'єктивно були слабші, ніж іноземці. Я помічаю таку тенденцію, що після літніх зборів наші фехтувальники показують дуже хороші результати, але за сезон полум'я в них згасає, а навесні це вже просто попіл. Наприклад, і Дарина Варфаломеєва, і Анатолій Плишевський були присутні на зборах в Лумшорах, і буквально через два тижні Анатолій потрапляє у 8-ку найсильніших на етапі кадетського циклу в Будапешті, а Дарина виграє «бронзу» на такому ж етапі в Зренянині. Під кінець сезону результати не такі райдужні. Чому? Тому що ми цей вогонь в спортсменах не підтримуємо. Якби була можливість провести осінні збори, а потім ще й зимові, то цей тонус міг би протриматися і до літа.

- Які прогнози на наступний змагальний сезон? Чи є в кадетської збірної потенційні переможці міжнародних етапів, чемпіонату Європи та світу?

У кожного дві руки, дві ноги, одна голова. І мені здається, коли ми виходимо на доріжку, то всі рівні. Може перемогти будь-хто. Я сподіваюся, що в наступному році на міжнародних змаганнях переможцем стане хтось із українських спортсменів. Якщо трохи змінити підхід до підготовки юних фехтувальників, то результати покращаться. Було б здорово проводити спільні збори для дорослих, юніорів і кадетів. Прикро, що це не робилося раніше.

- Як будуть готуватися наші юні спортсмени до нового сезону?


У серпні знову буде збір в Лумшорах для шпажистів і рапіристів. У минулому році до нас приїжджали спортсмени з Японії та Палестини. Цього року чекаємо на естонців і словаків, а також найкращих представників українського фехтування. Це чудова можливість підтягнути свої фізичні кондиції й обмінятися досвідом з іноземцями. У середньому в Лумшори стабільно приїжджають 60-70 спортсменів.

Останнім часом спостерігаю таку тенденцію, що всі готуються до змагань не разом, а локально. Наприклад, у Києві є хороші центри: ЦСКА, РВУФК, Динамо. Спортсменів багато, усі в одному місті, а зустрічаються тільки на змаганнях, іноді заходять один до одного "в гості" на бойові практики і все. Було б непогано більше централізувати процес підготовки до різних всеукраїнським чемпіонатів і міжнародних змагань.

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/gerey1.png
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/gerey2.png
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/gerey3.png
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/gerey4.png