Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
«Весняний турнір ФК« Ліберте »: ціна перемоги - один укол Електронна адреса
Неділя, 01 травня 2016 17:36
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/1461056568_dsc_0977.jpg
24 квітня в Дніпропетровську відбулися всеукраїнські змагання з фехтування на шпагах серед любителів - «Весняний турнір ФК« Ліберте ». Про те, як проходила підготовка до турніру, як безпосередньо пройшли змагання, і які результати показали дніпропетровські спортсмени, поговоримо з головним організатором турніру - президентом фехтувального клубу «Ліберте» Ігорем Валерійовичем Семененко.

- Ігорю Валерійовичу, як виникла ідея організувати всеукраїнські змагання в Дніпропетровську? Наскільки в нас у місті популярне спортивне фехтування?

- Ідея провести всеукраїнський турнір в Дніпропетровську виникла в нас після участі в змаганнях для любителів і ветеранів - «Великі Фехтувальні Ігри», які проходили в березні цього року в м.Києві. На жаль, в Україні змагань для любителів украй мало, а для вдосконалення спортивної майстерності потрібен спаринг з новими спортсменами. Тому і вирішили наш традиційний клубний весняний турнір зробити відкритим і запросити на нього аматорів з усієї України. Таким чином, змагання отримали статус всеукраїнських.

Фехтування - не масовий вид спорту, я б навіть сказав, що фехтування - особливий вид спорту для обраних. Далеко не кожен може дозволити собі займатися фехтуванням. Причина - не тільки у високій вартості спеціальної екіпіровки, а й у складності самого виду. Крім гарної фізичної підготовки, спортсмен повинен мати ще й високий рівень мислення. Не дарма фехтування часто називають «шахами в русі». Тому судити про популярність, порівнюючи з іншими видами спорту, не зовсім коректно. Але, якщо порівнювати з іншими містами України, то, безумовно, аматорське фехтування в Дніпропетровську стрімко розвивається, і зараз ми з упевненістю можемо говорити, що наше місто - один із основних центрів аматорського фехтування в Україні. За це я дуже вдячний колективу ентузіастів фехтувального клубу «Ліберте». На жаль, ні обласна, ні міська федерації фехтування, не зацікавлені в розвитку аматорського фехтування в нашому місті, хоча у них є для цього всі ресурси і можливості. Уже чотири роки ФК «Ліберте» розвиває аматорське фехтування в Дніпропетровську виключно своїми силами.

- З яких міст були учасники турніру? Яка була система проведення змагань?

Ми запрошували взяти участь в турнірі абсолютно всіх фехтувальників-аматорів з усіх міст України. До речі, хотілося б подякувати Національну федерацію фехтування України за інформаційну підтримку змагань. На жаль, календар турнірів досить щільний, і не всі спортсмени змогли до нас приїхати. Наприклад, у Харкові якраз в цей день проходив етап відкритого кубку Харківської області. У «Весняному турнірі ФК« Ліберте »взяли участь представники відразу двох київських клубів -«Клуб європейського фехтування» і «Аристократ». В принципі, основними центрами аматорського фехтування в Україні є Дніпропетровськ, Київ і Харків, тому, я вважаю, що, незважаючи на не дуже велику географію учасників, нам вдалося зібрати найсильніших фехтувальників-аматорів країни.
Чоловіки і жінки фехтували окремо. У чоловіків було два групових кола на п'ять уколів. Учасники були розділені на дві групи. Кожен спортсмен повинен був провести по одному бою до п'яти уколів із кожним з учасників своєї групи. Після другого кола визначався загальний рейтинг. Найкращі вісім спортсменів потрапляли в тур прямого вибування, де бої велися до десяти уколів. У жінок був тільки один круг до п'яти уколів, а потім «олімпійка» на п'ятнадцять уколів.

- Як виступили спортсмени фехтувального клубу «Ліберте»? Чи була підтримка «домашніх трибун»? Глядачі прийшли підтримати?

Змагання - це завжди важлива подія, особливо для фехтувальника-любителя! Для багатьох такі старти за значимістю рівні Олімпійських Ігор для професійних спортсменів. Тому й готуються до них ґрунтовно - запрошують всіх своїх знайомих, родичів.
Спортсмени фехтувального клубу «Ліберте» виступили досить успішно. Ми взяли всі призові місця в жіночій шпазі та «срібло» у змаганнях чоловіків. Обидва фінали були досить напруженими, усього один укол вирішив результат бою, як у жінок, так і в чоловіків.
У фіналі в дівчат зустрілися дві спортсменки нашого клубу - Плетенєц Майя і Вертелецька Тетяна. Майя Плетенєц займалася фехтуванням у шкільному віці, в аматорський спорт повернулася всього кілька місяців тому після більше ніж восьмирічної перерви. Але це не завадило їй упевнено пройти перше коло змагань, виграти у представниці «КЕФ» Олени Зозулі 15: 8, а потім й у досвідченої одноклубниці Анастасії Струкуленко 15: 6. Тетяна Вертелецька займається фехтуванням трохи більше року, але вже досягла певних результатів - «бронзова» медаль «Ліги любителів фехтування» і «золото» «Новорічного турніру ФК« Ліберте ». Дівчата йшли укол в укол. На стрімкі флеш-атаки Плетенєц, Вертелецька відповідала впевненими контратаками. Обидві фехтувальниці заслуговували отримати перше місце, але в фехтуванні не буває нічиїх - помилка суперниці у виборі дистанції, батман і швидка флеш-атака приносять перемогу Майї Плетенєц. У бою за третє місце зійшлися Анастасія Струкуленко і Тетяна Образцова. Бажання виграти і стрімкий натиск дали свої результати, з рахунком 15: 6 перемогла Тетяна Образцова.

У чоловічій шпазі за «золото» турніру боролися Володимир Тихий - представник «Клубу європейського фехтування» з Києва і Артур Богданов - спортсмен фехтувального клубу «Ліберте». Володимир Тихий - неодноразовий переможець «Ліги любителів фехтування», срібний призер «Великих фехтувальних Ігор», досвідчений і титулований боєць. Артур Богданов - лідер чоловічої шпаги ФК «Ліберте», займається фехтуванням всього півтора року, але вже піднімався на третю сходинку п'єдесталу «Великих фехтувальних Ігор», він також має досвід участі у всеукраїнських змаганнях професійного рівня. Весь поєдинок фехтувальники йшли укол в укол, серія обопільних «ліхтарів», і рахунок зустрічі доходить до 9: 9. Зал завмер у хвилюванні, напруга бою передалася всім глядачам. Богданов зривається в атаку, але його зустрічає контратака Тихого - 10: 9 перемога представника «Клубу європейського фехтування». Третє місце завоював так само представник міста Києва - Максим Рябов (клуб «Аристократ»).

- Як Ви в цілому оцінюєте змагання?


Я вважаю, що змагання пройшли на досить високому організаційному рівні, з усіма поставленими завданнями ми впоралися. Хочу подякувати тренерам клубу - Денису Борейко та Володимиру Лук'яненко, нашим волонтерам - Максиму Колотілкіну, Вадиму Сусаеву і Тетяні Вертелецькій за допомогу в організації турніру. Для спортсменів дуже важливий спаринг із новими людьми, а набутий змагальний досвід дасть хороший поштовх для вдосконалення їхньої спортивної майстерності.

- Чи буде «Літній турнір»?


Поки таких планів у нас немає. Зараз потрібно узгодити календар з іншими клубами. Восени ми точно будемо проводити подібні змагання. Сподіваюся, що до нас приєднаються і фехтувальники-любителі з інших регіонів країни.

За матеріалами ФК "Ліберте"

http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/liberte-2016-1.jpg
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/liberte-2016.jpg
http://www.nffu.org.ua/images/stories/content/stats/competitions/liberte-2016-mainphoto.jpg