ЧУ 2019 Київ: Бежура захистила титул, Свичкар вперше став чемпіоном України Електронна адреса
Середа, 24 квітня 2019 21:40
У Києві 22-23 квітня пройшов чемпіонат України з фехтування на шпагах.

Серед чоловіків переможцем став харків'янин Роман Свічкар, який вперше піднявся на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на подібному турнірі. У фінальному поєдинку Свічкар здобув перемогу над господарем доріжок Русланом Тимошенком (15: 9).

Бронзу змагань виграли ще один киянин Віталій Медведєв, який поступився в півфіналі Тимошенку (12:15), і представник Дніпра Богдан Нікішин, який програв на цій же стадії Свічкарю з мінімальним відставанням (14:15).

У командному турнірі золото дісталося київським шпажистам Володимиру Станкевичу, Юрію Тараненку, Яну Сичу і Ігорю Рейзліну. У вирішальній зустрічі кияни здобули непросту перемогу над земляками з «Київ-2» (Назарій Андреюк, Євген Макієнко, Руслан Тимошенко, Віталій Медведєв) з рахунком 45:44.

Бронзовими призерами стали харків'яни Дмитро Карюченко, Євген Миргородський, Роман Свічкар і Максим Хворост.

Серед жінок найсильнішою виявилася Фейбі Бежура з Києва, якій вдалося захистити свій минулорічний титул. У фіналі представниця столиці в напруженій боротьбі відібрала золоту медаль у олімпійської чемпіонки Яни Шемякіної (15:14).

На третьому місці завершили виступ ще дві київські шпажистки - Олена Кривицька та екс-п'ятиборка Анастасія Спас. На стадії півфіналу Кривицька не впоралася з Бежурою (11:15), а Спас в рівній боротьбі поступилася Шемякіній (14:15).

У командній першості перемогу святкували киянки Дарина Варфоломеєва, Яна Шемякіна, Катерина Чорній і Влада Харкова. У фіналі вони обіграли іншу київську команду в складі Анни Деркач, Інни Бровко, Анфіси Почкалової і Наталії Степанян з рахунком 45:32.

Бронзою змагань задовольнялися львів'янки Ксенія Пантелєєва, Дар'я Садова, Софія Слюсарева і Юлія Свистіль.