Закрити
Благородство і традиції
Фехтування — мистецтво наносити удари, не отримуючи їх. Необхідність торкнутися супротивника, уникаючи його ударів, робить мистецтво фехтування надзвичайно складним і важким, тому що до ока, що бачить і попереджає, до розуму, що обмірковує й вирішує, до руки, що виконує, необхідно додати точність і швидкість, щоб дати належне життя зброї.
Мольєр

Фехтування — символ шляхетності, витонченого смаку й мужності.
Національна федерація фехтування України - це чемпіони і призери Олімпійських Ігор, Чемпіони Світу та Європи. Вони справжні герої! - приходьте до нас і переконаєтеся в цьому самі. Тут немає місця слабким. Тут тільки кращі! Увесь світ завороженно стежить за героями.

Ми запрошуємо Вас розділити з нами славу й честь!
Спонсорам
ЧУ 2019 Київ: Харлан і Цап виграли головний всеукраїнський старт сезону Електронна адреса
Вівторок, 23 квітня 2019 22:25
У Києві визначилися призери чемпіонату України з фехтування на шаблях.

Серед жінок на найвищий щабель п'єдесталу пошани піднялася лідер національної збірної Ольга Харлан. У фінальному поєдинку уродженка Миколаєва здобула перемогу над госпаркою доріжок Юлією Бакастовою (15: 4).

Володарками бронзових нагород стали Олександра Мамонтова з Миколаєва та киянка Олена Вороніна. Мамонтова в півфіналі поступилася Харлан (8:15), а Вороніна не впоралася з Бакастовою (6:15).

У командному турнірі золоті нагороди вибороли представниці столиці Юлія Бакастова, Олена Писаренко, Олена Вороніна і Ольга Харлан. У вирішальній зустрічі вони обіграли суперниць з «Миколаїв-1» (Євгенія Аленина, Олександра Бондар, Олександра Мамонтова, Валерія Проченко) з рахунком 45:39.

Третіми стали фехтувальниці зі збірної Черкас - Валерія Гнідашева, Діана Залевська, Олена Прокуда і Олена Ткаченко. У бою за бронзу черкаські шаблістки взяли верх над «Київ-2» (Ірина Купових, Єлизавета Мельничук, Ніна Синякова, Марія Цимбота) з рахунком 45:38.

Серед чоловіків найсильнішим став Юрій Цап, який вперше в кар'єрі переміг на чемпіонаті України. У фіналі миколаївський шабліст виграв у Дмитра Пундика (15:12) з Нетішина.

Бронзу між собою розділили Олександр Каракай з Черкас і Андрій Ягодка з Одеси. Каракай у півфіналі програв майбутньому чемпіону Цапу (13:15), а Ягодка - Пундику (11:15).

У командній першості володарями медалей найвищої проби стали В'ячеслав Дзюба, Богдан Боговін, Богдан Платонов і Юрій Цап з «Миколаїв-1». У фіналі вони виграли у фехтувальників з Черкас - Олександра Каракая, Антона Лифара, Олександра Красовського і Юрія Нікітіна - з рахунком 45:33.

Бронзу турніру здобули кияни Вадим Байдаченко, Василь Гумен, Іван Писаренко і Олексій Стаценко. У поєдинку за третє місце київські фехтувальники виявилися сильнішими одеситів Андрія Ягодки, Івана Гайсіна, Даніеля Єрьоменко та Олександра Шевченка (45:36).